týden 24. 13.6.-19.6.2011

POŘAD BOHOSLUŽEB

Rok 2010 24. týden od 13.6. do 20.6.
Den Liturgická oslava Hodina Bohoslužba
NE
13.6.
11. neděle v mezidobí 7.30 Na poděkování za přijatá dobrodiní při dožití 75 let života a za Boží požehnání do dalších roků a za zemřelé ročníku 1935
10.00 Za dvoje zemřelé rodiče a Boží požehnání pro živou rodinu
PO
14.6.
Pondělí 11. týdne v mezidobí
18.00 Za Antonína Křižku a dvoje rodiče
ÚT
15.6.
Úterý 11. týdne v mezidobí nebo sv. Víta, mučedníka 7.00 Za dvoje zemřelé rodiče, syna a za Boží ochranu pro celou živou rodinu
ST
16.6.
Středa 11. týdne v mezidobí
  Mše svatá nebude
ČT
17.6.
Čtvrtek 11. týdne v mezidobí 18.00 Na poděkování za dožití 50 let společného života a za Boží požehnání do dalších roků a za celou živou a zemřelou rodinu Ilčíkovu, Měchurovu, Příkazskou a Poláškovu

18.6.
Pátek 11. týdne v mezidobí
18.00 Na úmysl dárce
SO
19.6.
Sobota 11. týdne v mezidobí nebo sv. Jana Nepomuckého Neumanna, biskupa nebo sv. Romualda, opata nebo sobotní památka Panny Marie 7.00 Za rodiče Zháňalovy, děti, zetě, celou zemřelou rodinu a Boží požehnání pro živou rodinu
17.00 Příprava na biřmování
NE
20.6.
12. neděle v mezidobí 7.30 Za Václava Vyrubala, dvoje rodiče a zemřelou rodinu s prosbou o požehnání na přímluvu Panny Marie pro živou rodinu
10.00 Na poděkování za přijatá dobrodiní při příležitosti životního výročí dožití 50 roků života s prosbou o Boží milosrdenství za zemřelé ročníku 1960 a za Boží požehnání do dalších let

Příležitostná oznámení v neděli 13. června 2010:

Sbírka na bohoslovce

Na příští neděli 20. 6. 2010 vyhlašuje pan biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle sbírku na bohoslovce.

Teologický kurz

Biskupství brněnské opět otevře v příštím školním roce pro nejširší katolickou veřejnost Teologický kurz. Kurz bude probíhat od října 2010 do června 2011 dle stanoveného rozvrhu (17 sobotních setkání, asi 1× za 14 dní, vždy cca od 8 do 14:15 hodin). Teologický kurz je vhodný pro zájemce, kteří si chtějí upevnit nebo rozšířit své náboženské vzdělání. Dále je tento kurz nutný jako první stupeň vzdělání pro budoucí katechety na farách, pokud nestudují přímo Teologickou fakultu (druhým stupněm je kurz Katecheta, který na Teologický kurz naváže v dalším roce). Je nutný také pro zájemce o kurz Služba ve farnosti (ti, kdo mimořádně podávají svaté přijímání, pracují jako lektoři, vedou různé společné modlitby atd. a chtějí důkladnější vzdělání). Je určen rovněž pro pastorační asistenty, kteří dosud nemají teologickou fakultu, Katechetický kurz ani Teologický kurz v minulosti. Velmi doporučeníhodný je pro budoucí uchazeče o studium na teologických fakultách.

Přihlášky do Teologického kurzu se podávají na Diecézním katechetickém centru (formulář přihlášky je na vývěsce kostela nebo si ho můžete stáhnout z našich farních stránek) nejpozději do 10. 9. 2010.

Podmínky přijetí: včasné odevzdání přihlášky potvrzené duchovním správcem, křest, biřmování, maturita  (v individuálních případech lze prominout).

Všichni řádně přihlášení účastníci obdrží pozvánku na zahájení a další informace. Duchovní správcové nechť zváží možnost přispět finančně účastníkům ze své farnosti na náklady spojené s absolvováním kurzu.

Mgr. Marie Špačková, vedoucí Diecézního katechetického centra

Informace máte také na vývěsce kostela. Duchovní správce vřele doporučuje, využijte této nabídky vzdělávání ve víře!